دکتر سهیلا طاهری

متخصص پوست و مو


کلینیک یاس

آدرس مطب

بیماری های منتقله از طریق تماس جنسی - 4

شپشک عانه :
واگیردارترین عفونت منتقله از طریق جنسی به شمار می رود و احتمال انتقال آن با یک بار تماس جنسی حدود 95 % است. شپش ها ی خاص انسان عمدتا دو نوع هستند یک نوع که سر و بدن را مبتلا می کند و نوعی که عمدتا در ناحیه ی تناسلی دیده می شود.شپشک عانه از شپش سر کوچکتر و پهن تر است.

عمدتا در موهای ناحیه ی تناسلی دیده می شود اما می تواند در موهای ناحیه ی سبیل و ریش و سینه و حتی مژه ها زندگی کند. تماس نزدیک بدنی باعث انتقال می شود اما انتقال از طریق لباس و حوله مشترک و رختخواب هم اتفاق می افتد.

در واقع شپش و تخم های ان بیرون از بدن انسان هم تا مدتی زنده می مانند و می توانند عفونت را انتقال دهند. شپش با چنگال هایش به مو می چسبد و از پوست انسان تغذیه می کند. به دلیل رنگ زرد متمایل به خاکستری و چسبیدن به ریشه ی مو اغلب تشخیص خود شپش دشوار است. تخم ها به صورت نقاط سفید رنگ در شفت موها دیده می شوند.خارش ناحیه ی مبتلا شایع است.

درمان : فرد مبتلا و شریک جنسی او باید باهم درمان شوند و درمان حتما 2 بارانجام شود.یعنی بعد از یک بار مصرف شامپو یا محلول تجویز شده، 1 هفته بعد نیز مجددا دارو مصرف شود.کرم یا شامپوی پرمترین و محلول یا شامپوی لیندان جهت درمان کاربرد دارد.


آدرس مطب : اصفهان، خیابان بزرگمهر اول هشت بهشت غربی، مجتمع فدک، واحد 401
تلفن : 32665291 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیاپلیکیشن دکترسهیلاطاهریوبسایت کلینیک یاسخدمات مطبگالریلیست موضوعی مقالاتلیپوماتیکهایفوتراپیپیوند موفیلرهامزوتراپیمراقبت های پوستمراقبت های موسیگار و عوارض پوستیزگیل تناسلی و درمانبیماری های منتقله جنسیهمه چیز درباره رنگ موواریس و درمانکاربرد های بوتاکسدرماپندانستنیهای کوتاه اما مفیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانخدمات ویژهلیزرها