دکتر سهیلا طاهری

متخصص پوست و مو


مونالیزا

کلینیک یاس

آدرس مطب

مونالیزا

مونالیزا "لیزر ویژه بانوان "
خانم ها به ویژه در سال های قبل از یائسگی از خشکی و شلی واژن شاکی هستند. این بانوان از خشکی و سوزش ناحیه واژن و درد در هنگام نزدیکی رنج می برند. روش درمانی که برای این افراد پیشنهاد می شود درمان های هورمونی یا روش های جراحی است اما لیزر مونالیزا این نوید را به این بانوان داده است که بدون تحمل عوارض خطرناک داروهای هورمونی و خطرات جراحی با روشی ساده و بدون درد از این رنج خلاص شوند و کیفیت زندگی خود را بهبود بخشند.مونالیزا انرژی کنترل شده ای را به بافت های واژن وارد می کند که منجر به کلاژنسازی در سلول های این ناحیه می شود و علائم آتروفی واژن را از بین می برد. آتروفی واژن به نازک شدن و خشکی و التهاب در دیواره واژن تلقی می شود که ناشی از کمبود هورمون استروژن است.

کمبود استروژن در یائسگی و سال های قبل از آن و در دوران شیردهی اتفاق می افتد. افرادی که هر دو تخمدان آن ها برداشته شده باشد یا افراد مبتلا به سرطان پستان که داروهای هورمونی مصرف می کنند نیز دچار کمبود استروژن می شوند و کمبود استروژن منجر به آتروفی واژن می شود. آتروفی واژن با علائمی مثل خشکی و سوزش و خارش ناحیه تناسلی، درد هنگام نزدیکی، سوزش ادرار، بی اختیاری ادرار و عفونت های ادراری مکرر مشخص می شود.

لیزر مونالیزا مشابه لیزرهایی است که برای جوانسازی پوست صورت استفاده می شوند. مکانیسم اثر آن هم تحریک سلول های واژن جهت کلاژن سازی است. هر پالس مونالیزا به لایه ی اپیتلیال سطحی واژن نفوذ کرده و از آن هم رد می شود و بر لایه عمقی تر لامیناپروپریا تأثیر می گذارد. در واقع زخم های جزئی که در لایه اپیتلیال ایجاد می شود سلول های فیبروبلاست را تحریک می کند که این سلول مسؤول کلاژن سازی هستند. از طرف دیگر جریان خون واژن را افزایش می دهد و میزان رطوبت محل نیز زیاد می شود.

به طور خلاصه اثرات درمانی مونالیزا افزایش ارتجاع پذیری واژن، افزایش رطوبت، افزایش جریان خون واژن و جوانسازی بافت واژن است. به علاوه مونالیزا با طبیعی کردن PH واژن منجر به کاهش عفونت های واژن می شود. بهبود قابل توجه در سوزش ادراری و بی اختیاری ادراری نیز از اثرات مثبت مونالیزا می باشد.لیزر مونالیزا، علاوه بر واژن، روی پوست ناحیه تناسلی قابل استفاده است و علاوه بر بهبود خشکی و سوزش این ناحیه، منجر به جوانسازی پوست محل نیز می شود.

مزایای مونالیزا :
- بدون درد است و نیاز به بی حسی و بی هوشی ندارد.
- سه جلسه درمان 5 دقیقه ای کافی است. حتی بعد از جلسه اول اکثر بیماران بهبودی زیادی را در علائم خود مشاهده می کنند، اما توصیه به انجام سه جلسه درمان به فاصله 6-4 هفته می شود تا مدت اثر لیزر افزایش یابد.
- اثرات درمانی مونالیزا تا یک سال و بیشتر ادامه می یابد در صورت برگشت علائم قابل تکرار است.

توصیه های پس از مونالیزا :
- بعد از انجام لیزر مونالیزا بین 3-2 روز از انجام نزدیکی اجتناب کنید.
- احساس ناراحتی مختصر و قرمزی و تورم در چند روز اول طبیعی است اما شما می توانید طی روز اول کار و فعالیت روزانه خود را داشته باشید.
- از بلند کردن اجسام سنگین ، ورزش سنگین ، حمام داغ و سونا در روزهای اول پرهیز کنید.


آدرس مطب : اصفهان، خیابان بزرگمهر اول هشت بهشت غربی، مجتمع فدک، واحد 401
تلفن : 32665291 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیلیست موضوعی مقالاتخدمات مطبخدمات ویژهلیزرهالیپوماتیکهایفوتراپیپیوند موفیلرهامزوتراپیمراقبت های پوستمراقبت های موسیگار و عوارض پوستیزگیل تناسلی و درمانبیماری های منتقله جنسیهمه چیز درباره رنگ موواریس و درمانکاربرد های بوتاکسدرماپندانستنیهای کوتاه اما مفیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانگالریسایتهای دیگر