دکتر سهیلا طاهری

متخصص پوست و مو


کلینیک یاس

آدرس مطب

از خصوصیات یک شوینده مناسب

از خصوصیات یک شوینده مناسب:

PH نرمال پوست تقریبا 5/5 است. بیشترصابون های طبیعی که حاوی سورفاکتانت هستند حالت قلیایی دارند (PH9-10) وPH پوست را (هرچند گذرا) قلیایی می کنند.

صابون های سنتتیک جدید PH تقریبا خنثی دارند (زیر 7) بنابراین به PH نرمال پوست نزدیک تر هستند.مجموعا پایین نگه داشتن PH پوست سلامت آن را تأمین می کند و فلورمقیم پوست راحفظ می کند واحتمال تحریک پوست را کم می کند.

مطالعات جدید نشان داده که یک صابون سنتتیک در بین 18 شوینده دیگرکمترین اثر تحریک کنندگی پوست را داشته است. البته شواهد کافی وجود ندارد که بقیه صابون ها برای پوست نرمال مضر باشد (هر چند اثر تحریک کنندگی شان بیشتر باشد) آنچه باید به آن توجه داشت این است که حتی خود آب هم به طور گذرا PH پوست را افزایش می دهد. در مجموع شوینده ها با PH خنثی انتخاب مناسبی برای شستشو خواهد بود.


آدرس مطب : اصفهان، خیابان بزرگمهر اول هشت بهشت غربی، مجتمع فدک، واحد 401
تلفن : 32665291 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیاپلیکیشن دکترسهیلاطاهریوبسایت کلینیک یاسخدمات مطبگالریلیست موضوعی مقالاتلیپوماتیکهایفوتراپیپیوند موفیلرهامزوتراپیمراقبت های پوستمراقبت های موسیگار و عوارض پوستیزگیل تناسلی و درمانبیماری های منتقله جنسیهمه چیز درباره رنگ موواریس و درمانکاربرد های بوتاکسدرماپندانستنیهای کوتاه اما مفیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانخدمات ویژهلیزرها