دکتر سهیلا طاهری

متخصص پوست و مو


کلینیک یاس

آدرس مطب

کاشت مو در زنان

داشتن موهای پرپشت یکی از مهم ترین عوامل در زیبایی زنان محسوب می شود. کاشت مو به دو روش FIT وFUT انجام می گیرد. هر کدام از این روش ها نقاط ضعف و قوت خاص خود را دارد. بهر حال مشاوره قبل از جراحی منجر به تصمیم گیری برای انتخاب روش جراحی می شود. FIT یا FUE به علت نداشتن خط زخم بزرگ بر روی سر بیمار بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد.قبل از اقدام به پیوندمو نیاز به مشاوره جراحی ضروری است. جراح با مشاوره قبل از جراحی به بررسی علت ریزش مو می پردازد. درمان می تواند شامل درمان پزشکی، جراحی و یا ترکیبی از این دو باشد. تشخیص علت ریزش مو با آزمایش خون به منظور تعیین علت ریزش، که می تواند آندروژنتیک، هورمونی و یا به علت کمبود فاکتورهای خونی باشد بررسی می گردد و در نهایت روش درمان با توجه به توقف ریزش مو، محل ریزش مو بخصوص در قسمت جلوی سر و تعداد مناطقی که دچار ریزش مو شدهاند انتخاب می شود.

آیا زنان گزینه های خوبی برای کاشت مو هستند ؟
ریزش مو در زنان در هر سنی رخ می دهد و هم چنین وقوع یائسگی در زنان از علل ریزش مو می باشد. تعداد بسیار کمی از زنان با الگوی ریزش زنانه گزینه های مناسبی برای کاشت مو هستند. الگوی ریزش مو در زنان به صورت منتشر و با نازک شدن موها و پیشرونده می باشد .
الگوی ریزش مردانه از جلو و بالای سر شروع می شود و معمولا موهای کنار و پشت سر باقی می ماند این مناطق کنار و پشت سر در مردان به عنوان مناطق مناسب دهنده مو محسوب شده و سایت های پایدار نامیده می شود. این بدان معنی است که فولیکول های مو در آن مناطق قوی هستند و تحت تاثیر هورمون دی هیدروتستوسترون (DHT) قرار نمی گیرند.
با توجه به الگوی طاسی زنانه، مناطق دهنده گرافت، ناپایدار هستند و موهای این نواحی مانند دیگر قسمت های سر نازک بوده و هم چنین فولیکول های مو تحت تأثیر هورمون دی هیدروتستوسترون (DHT)از بین می روند. بدین معنی که موهایی که از این ناحیه برداشته می شود امکان ریزش زیادی دارند.

چه زنانی گزینه های مناسبی برای کاشت مو هستند ؟
به گفته کارشناسان درصد بسیار کمی از زنان برای عمل جراحی پیوند مو مناسب هستند. این افراد عبارت هستند از:
- زنانی که دچار ریزش مو به دلایل غیر هورمونی شده اند.
- زنانی که به علت جراحی پلاستیک در محل برش موهای خود را از دست داده اند .
- زنانی که الگوی متمایزی از طاسی، شبیه به طاسی الگوی مردانه دارند .
- زنانی که به علت سوختگی، زخم و سوانح، سوختگی شیمیایی و تروما دچار ریزش مو شده اند.
- زنانی که دچار ریزش ابرو شدهاند.

چه زنانی گزینه مناسبی برای کاشت مو نیستند ؟
- زنان با الگوی طاسی منتشر
- کسانی منطقه دهنده گرافت به اندازه کافی ندارند.
- زنانی که کلوئید و یا فیبروز پوست در اثر تروما، سوختگی، و یا آسیب اشعه دارند.


آدرس مطب : اصفهان، خیابان بزرگمهر اول هشت بهشت غربی، مجتمع فدک، واحد 401
تلفن : 32665291 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیاپلیکیشن دکترسهیلاطاهریوبسایت کلینیک یاسخدمات مطبگالریلیست موضوعی مقالاتلیپوماتیکهایفوتراپیپیوند موفیلرهامزوتراپیمراقبت های پوستمراقبت های موسیگار و عوارض پوستیزگیل تناسلی و درمانبیماری های منتقله جنسیهمه چیز درباره رنگ موواریس و درمانکاربرد های بوتاکسدرماپندانستنیهای کوتاه اما مفیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانخدمات ویژهلیزرها