دکتر سهیلا طاهری

متخصص پوست و مو


کلینیک یاس

آدرس مطب

خلاص شدن از گره خوردن مو

هیچ کس از داشتن موهای گره خورده و در هم تنیده راضی نیست. موهای آسیب دیده و خشک به علت سطح خشکشان تمایل به گره خوردن دارند. در مقابل موهای نرم به دلیل کوتیکول بسته کمتر تمایل به گره خوردن دارند.

نکاتی برای جلوگیری از گره خوردن مو
در زیر نکات کلیدی را برای پیشگیری از گره خوردن موها بیان می کنیم.
- موهای خود را مرتب کوتاه کنید. اگر موهای شما آسیب دیده است تمایل بیشتری به گره خوردن دارند. کلید رهایی از این مشکل کوتاه کردن مرتب موها است.
- بعد از هر بار شامپو کردن موها از نرم کننده استفاده کنید. نرم کننده ها یک لایه چربی روی مو ایجاد می کنند که باعث براق شدن و نرم شدن مو شده و شانه کردن و آرایش کردن مو را راحت تر می کند. نرم کننده ها حاوی ترکیبات ضد الکتریسته ساکن هستند و ترکیبات نرم کننده، جاذب آب، سورفاکتانت و بازسازی کننده در اکثر نرم کننده ها وجود دارد.

نرم کننده ها برای موهای رنگ شده وآسیب دیده ناشی از نور ماوراء بنفش و باد شدید نیز مناسب هستند. شانه کردن و برس زدن موها جریان خون کف سر را تحریک می کند و با پخش کردن چربی موها باعث براق شدن موها می شود.راهنمای استفاده از نرم کننده که بر روی خود نرم کننده درج شده است را مطالعه کنید و مطابق با دستورالعمل درج شده از آن استفاده کنید تا موهای شما بهترین تأثیر را از نرم کننده بگیرد.

- موهای گره خورده خود را به طور مرتب با روغن چرب کنید. سپس یک حوله دور موهای چرب خود بپیچید تا چربی به عمق موهایتان نفوذ کند و موهایتان نرم شود. با این روش کوتیکول موها بازسازی شده و رطوبت داخل موها باقی می ماند. موهای آسیب دیده پس از درمان تمایل کمتری به گره خوردن دارند.
- در مواقعی که موهایتان گره خورده به جای استفاده از شانه و برس از انگشتانتان برای باز کردن گره موهایتان استفاده کنید.
- از رویه ی بالش ساتن برای کاهش الکتریسته موهایتان استفاده کنید زیرا پارچه های نخی باعث ایجاد الکتریسیته در موهایتان شده و اوضاع موهایتان بدتر می شود.
- برای باز کردن گره موها هرگز آن ها نکشید. روی قسمت های گره خورده مو نرم کننده بریزید و بعد از یک دقیقه به آرامی با شانه دانه درشت یا انگشتانتان موها از هم باز کنید.

- بعد از خشک کردن موها از یک سرم آبرسان یا نرم کننده بعد از حمام استفاده کنید.
- همیشه از شانه های دانه درشت که از مواد طبیعی مانند چوب ساخته شده اند استفاده کنید این شانه ها باعث می شوند الکتریسته موهای شما کمتر شده و موهای نرم تر داشته باشید.
- هرگز موهای خیس خود را برس نزنید چون باعث گره شدن بیشتر موها می شود. حرارت زیاد باعث آسیب رساندن به موهایتان می شود تا جایی که امکان دارد بگذارید موهای خیس در جریان عادی هوا خشک شوند.
- همواره دقت داشته باشید موهای مرطوب باید با احتیاط شانه شوند چون خیلی آسیب پذیر هستند و به راحتی با کشش شکسته می شوند.


آدرس مطب : اصفهان، خیابان بزرگمهر اول هشت بهشت غربی، مجتمع فدک، واحد 401
تلفن : 32665291 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیاپلیکیشن دکترسهیلاطاهریوبسایت کلینیک یاسخدمات مطبگالریلیست موضوعی مقالاتلیپوماتیکهایفوتراپیپیوند موفیلرهامزوتراپیمراقبت های پوستمراقبت های موسیگار و عوارض پوستیزگیل تناسلی و درمانبیماری های منتقله جنسیهمه چیز درباره رنگ موواریس و درمانکاربرد های بوتاکسدرماپندانستنیهای کوتاه اما مفیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانخدمات ویژهلیزرها