دکتر سهیلا طاهری

متخصص پوست و مو


کلینیک یاس

آدرس مطب

دست های زیبا و جوان با تزریق چربی

از بین رفتن چربی پشت دست و استخوانی شدن آن و واضح شدن عروق خونی مشکلی است که در افراد مسن اتفاق می افتد و افراد زیادی به دنبال یافتن راه حلی برای آن هستند. تزریق چربی در این محل می تواند این نقص را جبران کند و ظاهر زیبا و جوان برای دست ها فراهم کند.
برای تزریق چربی از چربی های بدن خود بیمار جهت فرم دهی مجدد دست استفاده می شود. این روش به عنوان پیوند چربی خودی یا اتولوگ شناخته شده است. سلول های چربی از ناحیه دهنده ( معمولا از اطراف ناف ، ران و یا باسن ) بدن خود شخص توسط سرنگ و کانول های مخصوص برداشته می شود. سلول های چربی برای تزریق آماده می شوند و سپس به منطقه مورد نظر با استفاده از کانول های مخصوص تزریق می شود. از آنجا که میزان نسبتا بالایی از جذب مجدد سلول های چربی توسط بدن وجود دارد، در هر مرحله مقدار چربی زیادتری تزریق می شود. چون معمولا مقدار چربی برداشته شده زیاد است اغلب تزریق در صورت و دست در یک جلسه انجام می شود.

چرا تزریق چربی را برای دست انتخاب می کنیم ؟
- از آنجا که چربی از بدن خود بیمار گرفته شده است، احتمال بروز آلرژی کم است.
- اثر تزریق تا چند سال باقی می ماند.
- نتیجه تزریق بسیار طبیعی به نظر می رسد .

آنچه باید در مورد تزریق چربی پشت دست بدانید:
تزریق چربی تحت بی حسی موضعی انجام می شود. فرایند برداشت چربی حدود یک تا دو ساعت زمان نیاز دارد و سپس تزریق چربی حدود 30 دقیقه بسته به وسعت محل تزریق طول می کشد. منطقه تزریق ممکن است در نگاه اول خیلی پر به نظر می رسد ولی طی چند هفته بعد از عمل مقداری از چربی ها توسط خود بدن جذب می شود.

خطرات احتمالی
اصولا احتمال خطر در هر پروسه درمانی وجود دارد، البته اگر تزریق چربی زیر نظر یک متخصص پوست انجام شود میزان خطر به حداقل می رسد. خطر واکنش های آلرژیک در این روش خیلی کم است زیرا از چربی بدن خود بیمار به عنوان فیلر استفاده می شود.بعد از تزریق احتمال بروز این موارد وجود دارد:
- خونریزی در ناحیه تزریق
- تورم و کبودی
- قرمزی و حساسیت در محل تزریق

آمادگی قبل از جراحی
قبل از عمل ، یک متخصص پوست سابقه پزشکی بیمار را بررسی می کند. پزشک باید قبل از جراحی با بیمار درباره نتایج مورد انتظار و خطرات بالقوه عمل صحبت کند. شما هم چنین اطلاعات زیر را در اختیار پزشک معالجتان قرار دهید:
- داروهایی که تحت تجویز پزشک مصرف می کنید.
- داروهایی که بدون تجویزپزشک مصرف می کنید مثل آسپرین یا ایبوپروفن
- مکمل های گیاهی

پس از عمل انتظار چه چیزی را دارید؟
پس از تزریق چربی، گذاشتن یخ روی ناحیه مدنظر تورم را کاهش می دهد. بعد از عمل ناحیه تحت جراحی را فشار ندهید. عوارض پس از عمل شامل موارد زیر می باشد:
- کبودی ، که ممکن است یک هفته طول بکشد
- ورم
- قرمزی
برخی از بیماران تمایل به تزریق مجدد چربی جهت رسیدن به نتیجه مطلوب را دارند.امکان تزریق مجدد چربی پس از گذشت 6 تا 12 ماه وجود دارد که این تزریق به ماندگاری چربی هم کمک می کند.


آدرس مطب : اصفهان، خیابان بزرگمهر اول هشت بهشت غربی، مجتمع فدک، واحد 401
تلفن : 32665291 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیاپلیکیشن دکترسهیلاطاهریوبسایت کلینیک یاسخدمات مطبگالریلیست موضوعی مقالاتلیپوماتیکهایفوتراپیپیوند موفیلرهامزوتراپیمراقبت های پوستمراقبت های موسیگار و عوارض پوستیزگیل تناسلی و درمانبیماری های منتقله جنسیهمه چیز درباره رنگ موواریس و درمانکاربرد های بوتاکسدرماپندانستنیهای کوتاه اما مفیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانخدمات ویژهلیزرها