دکتر سهیلا طاهری

متخصص پوست و مو


مونالیزا

کلینیک یاس

آدرس مطب

هیچگاه این قسمت از صورت خود را فراموش نکنید

یکی از بارزترین تغییرات پیری در قسمت پایین صورت و چانه و گردن اتفاق می افتد. دلایل زیادی باعث ایجاد حالت آویزان و ناواضح شدن خط فک می شود از جمله شل شدن بافت نرم (چربی) قسمت های میانی و بالایی صورت که باعث افتادگی بافت نرم قسمت پایینی صورت می شود و نیز جذب شدن و کوچک شدن استخوان فک و چانه . وقتی حدود خط فک از بین می رود این ناحیه ضعیف و آویزان به نظر می رسد و چانه نیز برجسته دیده می شود. تزریق فیلر در ناحیه بالای فک حجم از دست رفته را جبران می کند و خط فک را ترمیم می کند اما در همه افراد تزریق فیلر کارساز نیست.

اگر شلی و آویزانی پوست بارز باشد از روش هایی مثل RF فرکشنال می توانید کمک بگیرید.در ناحیه گردن، غیر از شلی پوست و از بین رفتن حالت ارتجاعی آن، تغییرات رنگ پوست، توده های چربی و خطوط عمیق از علائم پیری این ناحیه هستند. تزریق بوتاکس در از بین بردن خطوط گردن کمک کننده است. در کنار بوتاکس، روش های RF و HIFU نیز موثر خواهد بود. در موارد شدید جراحی برای سفت کردن باندهای زیر چانه یا جراحی لیفت پوست گردن (برداشتن پوست اضافه ی گردن از ناحیه پشت گوش ها) لازم است.

در ناحیه چانه، کاهش خاصیت ارتجاعی پوست و روند پیری باعث عمیق شدن چین چانه، ایجاد چروک و تیز شدن چانه می شود. تغییرات چانه حتی باعث بزرگ به نظر رسیدن بینی می شود. تزریق فیلر و بوتاکس در کاهش چین چانه مفید هستند. اما جراحی و گاهی استفاده از پروتز باعث ایجاد تغییرات بارز و بلند مدت می شود.


آدرس مطب : اصفهان، خیابان بزرگمهر اول هشت بهشت غربی، مجتمع فدک، واحد 401
تلفن : 32665291 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیلیست موضوعی مقالاتخدمات مطبخدمات ویژهلیزرهالیپوماتیکهایفوتراپیپیوند موفیلرهامزوتراپیمراقبت های پوستمراقبت های موسیگار و عوارض پوستیزگیل تناسلی و درمانبیماری های منتقله جنسیهمه چیز درباره رنگ موواریس و درمانکاربرد های بوتاکسدرماپندانستنیهای کوتاه اما مفیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانگالریسایتهای دیگر