دکتر سهیلا طاهری

متخصص پوست و مو


کلینیک یاس

آدرس مطب

در مورد بوتاکس بدانید

بوتاکس جزو داروهایی است که باعث مهار اعصابی می شوند که این اعصاب واسطه انقباض عضلات هستند. وقتی این عضلات ضعیف می شوند، حرکاتی که باعث ایجاد خطوط وچروک هایی می شوند مهار می شوند. بعد از چند ماه اثر بوتاکس ضعیف می شود و حرکت عضلانی برمی گردد و نیاز به تزریق مجدد دارید . بعد از تزریق بوتاکس ، برآمدگی های مختصری در محل های تزریق ایجاد می شوند که به زودی از بین می روند. این برآمدگی ها ناشی از مایع نرمال سالین است که برای حل کردن بوتاکس به آن اضافه می شود. چون بوتاکس ها به شکل پودر تهیه می شوند بعد از چند دقیقه تا حداکثر نیم ساعت این مایع جذب می شود و برآمدگی از بین می رود.

بعد از تزریق بوتاکس شما می توانید فورا سر کار خود برگردید. اما برای دیدن نتیجه کار باید چند روز صبر کنید. یکی از اثرات بوتاکس شما صاف شدن پوست به خصوص در ناحیه پیشانی است. این امر ناشی از کاهش تون عضلات است. بعضی پزشکان عقیده دارند که تزریق بوتاکس قبل از ایجاد خطوط و چروک ها ضروری نیست اما عده ای دیگر معتقدند تزریق بوتاکس قبل از ایجاد خطوط می تواند کاملا اثر پیشگیری کننده داشته باشد. اگر بوتاکس قبل از ایجاد خطوط تزریق شود و به طور مرتب تزریق آن ادامه یابد از ایجاد خطوط پیشگیری خواهد کرد.

اثر بوتاکس حدود سه ماه بعد از تزریق شروع به کاهش می کند. واکنش شیمیایی که باعث اتصال جدید مولکول بوتاکس به سلول های عضلانی می شود دائمی است اما بعد از چند ماه پایانه ای عصبی جدیدی ایجاد می شوند که این پایانه های عصبی جدید باعث برگشت فعالیت عضله می شوند.معمولا بعد از بازگشت فعالیت عضلات، افراد تصور می کنند که خطوط و چروک ها بدتر از قبل شده اند اما این یک تصور اشتباه است.هرچه شما بوتاکس را دفعات بیشتری تزریق کنید (البته با فاصله منطقی) با گذشت زمان نیاز به داروی کمتری خواهید داشت.

چون عضلات شما به تدریج پاسخ طولانی تری به بوتاکس می دهند و به علاوه به مرور زمان عضلات ضعیف و ضعیف تر می شوند و نیاز به داروی کمتری خواهند داشت.اگر تزریق بوتاکس خود را به دستان ماهری نسپارید عوارض شدید ممکن است برای شما اتفاق بیفتد. صورت یخ زده یا شدیدا ماسکه یا غیر قرینگی یا زشت شدن چهره با تزریق های نامناسب دیده می شود.
1- اگر بوتاکس به مقدار زیاد یا در محل نامناسب تزریق شود صورت ماسکه یا یخ زده ایجاد می شود.
2- اگر مقدار بیش از حد دارو در پیشانی تزریق شود و یا محل های تزریق نامناسب باشد افتادگی ابرو ایجاد خواهد شد که ظاهری عصبانی خواهید داشت.
3- اگر تزریق ها خیلی نزدیک به ابرو باشد باعث افتادگی پلک خواهد شد. اگر عضلات پیشانی کاملا فریز و بدون حرکت شوند شما قادر به هیچ حرکتی در ابرو نخواهید بود و چهره کاملا مصنوعی پیدا خواهید کرد.


آدرس مطب : اصفهان، خیابان بزرگمهر اول هشت بهشت غربی، مجتمع فدک، واحد 401
تلفن : 32665291 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیاپلیکیشن دکترسهیلاطاهریوبسایت کلینیک یاسخدمات مطبگالریلیست موضوعی مقالاتلیپوماتیکهایفوتراپیپیوند موفیلرهامزوتراپیمراقبت های پوستمراقبت های موسیگار و عوارض پوستیزگیل تناسلی و درمانبیماری های منتقله جنسیهمه چیز درباره رنگ موواریس و درمانکاربرد های بوتاکسدرماپندانستنیهای کوتاه اما مفیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانخدمات ویژهلیزرها