دکتر سهیلا طاهری

متخصص پوست و مو


مونالیزا

کلینیک یاس

آدرس مطب

مشکلات شایع استفاده از ناخن های مصنوعی

استفاده از ناخن های مصنوعی امروزه عادت بسیاری از خانم ها می باشد. متاسفانه مشکلات زیادی همراه با ناخن های مصنوعی ایجاد می شود.

1- عفونت ناشی از باکتریها :
فاصله ای که بین ناخن اصلی و ناخن مصنوعی وجود دارد منبع عفونت خواهد بود. به ویژه اگر قبل از کاشت ناخن به اندازه ی کافی موضع تمیز و ضدعفونی نشود.

2- عفونت قارچی و ناخن :
رطوبت زیر ناخن های اکریلیک مکان مناسبی برای رشد قارچ ها فراهم می کند. اگر ناخن های مصنوعی بیش از 3 ماه نگاه داشته شوند خطر عفونت قارچی بیشتر خواهد شد. تمیز کردن محل قبل از کاشت ناخن تا حدی از ایجاد عفونت قارچی جلوگیری می کند.

3- واکنش آلرژیک پوست :
واکنش به مواد به کار رفته ممکن است اتفاق بیفتد. خارش، قرمزی و تورم اطراف ناخن ایجاد می شود. این واکنش ممکن است باعث جدا شدن ناخن از بستر آن شود. در صورت ایجاد عفونت یا واکنش آلرژیک باید ناحن مصنوعی جدا شود و هرگز استفاده نشود.
4- اگر ناخن مصنوعی از ناخن زیرین جدا شده و احتمال عفونت نیز وجود ندارد قبل از چسباندن مجدد ناخن، انگشت خود را به مدت 15 ثانیه در الکل غوطه ور کنید و سپس ناخن را بچسبانید.

برای پیشگیری از مشکلات ناخن مصنوعی به این نکات توجه کنید :
1- قبل از کاشت ناخن، واکنش آلرژیک را تست کنید. برای این منظور یک ناخن مصنوعی را امتحان کنید و چند روز صبر کنید. اگر قرمزی، خارش، درد و ضایعه پوستی اطراف ناخن ایجاد شد یا ناخن شما از بستر آن جدا شد از ناخن مصنوعی استفاده نکنید.
2- اگر ناخن یا پوست اطراف آن عفونی است یا قرمز و پوسته دار است از ناخن مصنوعی استفاده نکنید.
3- ناخن مصنوعی را بیش از 3 ماه استفاده نکنید. همیشه قبل از استفاده مجدد حدود یک ماه به ناخن فرصت استراحت بدهید.


آدرس مطب : اصفهان، خیابان بزرگمهر اول هشت بهشت غربی، مجتمع فدک، واحد 401
تلفن : 32665291 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیلیست موضوعی مقالاتخدمات مطبخدمات ویژهلیزرهالیپوماتیکهایفوتراپیپیوند موفیلرهامزوتراپیمراقبت های پوستمراقبت های موسیگار و عوارض پوستیزگیل تناسلی و درمانبیماری های منتقله جنسیهمه چیز درباره رنگ موواریس و درمانکاربرد های بوتاکسدرماپندانستنیهای کوتاه اما مفیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانگالریسایتهای دیگر