دکتر سهیلا طاهری

متخصص پوست و مو


کلینیک یاس

آدرس مطب

نور آبی در درمان آکنه

اگر شما درگیر آکنه خفیف تا متوسط به همراه التهاب هستید شما کاندید مناسبی برای درمان با سیستم مبتنی بر نور آبی هستید. این درمان کوتاه و بدون درد می باشد و منجر به کاهش آکنه می شود.
بلولایت تراپی یک درمان بدون دارو، بدون دوره نقاهت و بدون درد و التهاب می باشد و با فعالیت های روزمره و نورآفتاب تداخلی ندارد.
در بیشتر بیماران مبتلا به آکنه در طی یک ماه (دو جلسه درمان)، میزان و شدت آکنه کاهش یافت و نتایج بهینه بین 4 تا 8 هفته پس از درمان مشاهده می شود.
نور آبی باعث تحریک فرایندهای درمان می شود و پس از اتمام دوره درمان اثر آن پا برجاست.
باکتری های عامل آکنه موسوم به پروپیون هستند و ماده ای به نام پروفیرین آزاد می کنند. پروفیرین با جذب نور آبی منجر به از بین رفتن باکتری ها در پوست می شود. نور آبی باعث تخریب آکنه های پوستی می شود ولی بر روی قسمت های سالم پوست شما تأثیری ندارد.
نور آبی بر درمان آکنه بر تمام نقاط بدن از جمله پشت، شانه و صورت مؤثر است.

روش درمان با نور آبی چگونه است؟
پس از تمیز کردن پوست، شما با عینک محافظ جهت ایمنی چشم ها روبروی نور آبی می نشینید. با استفاده از یک درمان غیر تهاجمی مانند نور آبی و محصولات موضعی توصیه شده، آکنه با شدت متوسط در اکثر موارد درمان می شود.
استفاده از داروهای ضد آکنه به همراه جلسات نوردرمانی می تواند به حفظ درمان آکنه کمک کند.
نتایج استفاده از بلولایت تراپی در افراد مختلف متفاوت است ولی در بیشتر موارد می تواند تعداد آکنه های دردناک را کاهش دهد و از بروز آنها پیشگیری و چرخه درمان آکنه را کوتاه کند. طول درمان بلولایت تراپی به طور متوسط برای آکنه 12 هفته می باشد.
بعد از بلولایت تراپی ممکن است قرمزی و التهاب ناشی از جوش ها همچنان باقی بماند که به مرور زمان از بین می رود و با کمک لیزر IPL نیز امکان برطرف کردن آنها می باشد.
بلولایت تراپی بر روی آکنه خفبف تا متوسط مؤثر است اما بر آکنه های کیستیک و کومودون ها مؤثر نیست. اگر شما دچار آکنه شدید هستید داروهای خوراکی و آنتی بیوتیک توصیه می شود و در موارد شدید بهتر است از راکوتان استفاده کنید. به طور کلی آکنه از نظر پزشکی قابل درمان نیست اما می توان آن را کنترل و مدیریت کرد و با درمان های نگهدارنده آن را بهبود بخشید.


آدرس مطب : اصفهان، خیابان بزرگمهر اول هشت بهشت غربی، مجتمع فدک، واحد 401
تلفن : 32665291 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیاپلیکیشن دکترسهیلاطاهریوبسایت کلینیک یاسخدمات مطبگالریلیست موضوعی مقالاتلیپوماتیکهایفوتراپیپیوند موفیلرهامزوتراپیمراقبت های پوستمراقبت های موسیگار و عوارض پوستیزگیل تناسلی و درمانبیماری های منتقله جنسیهمه چیز درباره رنگ موواریس و درمانکاربرد های بوتاکسدرماپندانستنیهای کوتاه اما مفیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانخدمات ویژهلیزرها