دکتر سهیلا طاهری

متخصص پوست و مو


کلینیک یاس

آدرس مطب

با انواع فیلرها آشنا شوید

فیلرها موادی هستند که چروک های عمیق و گودی های صورت را پر کرده و از آن ها برای برجسته سازی گونه و سایر قسمت های صورت استفاده می کنند.یکی از انواع این پر کننده ها، ژل هیالونوریک اسید می باشند. این ماده کاملا مشابه و سازگار با بافت بدن است و احتمال آلرژی و حساسیت در آن بسیار ناچیز است.ژل ها برای کم کردن خطوط عمیق بین دو ابرو، خط خنده، خطوط پیشانی و اطراف لب به کار می روند. از دیگر کاربرد ژل ها گونه گذاری و برجسته کردن لب ها است. لب و گونه نقش بسیار زیادی در زیبایی چهره دارند و امروزه افراد می توانند با خاطری آسوده از فیلرها جهت برجسته سازی گونه و لب استفاده کنند.

برای برجسته کردن لب ها باید از فیلرهای نرم استفاده شود تا ندول و برجستگی در لب ایجاد نکند و هم چنین در طی زمان و با حرکت مکرر لب از محل تزریق مهاجرت نکند. فیلرهای بر پایه اسید هیالورونیک بهترین انتخاب هستند چون نرم بوده و نتیجه طبیعی ایجاد می کنند.فیلرهای از جنس کلاژن هم برای لب به کار می رود اما ماندگاری خیلی کمتری نسبت به اسید هیالورونیک دارند. ماندگاری ژل های هیالورونیک حدود 9-6 ماه است.ژل های با ماندگاری بالا به ویژه Radiesse در لب نباید استفاده شود. تورم شدید بعد از تزریق ژل لب شایع است که حدود 4-3 روز طول می کشد. تورم در افراد جوان خیلی بیشتر از افراد مسن اتفاق می افتد. استفاده مکرر از کمپرس یخ و آنتی هیستامین های خوراکی برای کاهش ورم مفید هستند.

اگر فرد به دنبال فیلری با ماندگاری بالاتر می باشد تزریق چربی پیشنهاد می شود. تزریق چربی بی ضررترین روش برای حجم دادن به صورت است. بافت چربی به علت زنده بودن و وجود سلول های بنیادی باعث شادابی پوست می شود.مزایای تزریق چربی نسبت به سایر روش ها در این است که چربی از محل تزریق جا به جا نمی شود و تغییر فرم نمی دهد. از بدن خود فرد است و منجر به آلرژی نمی شود. محتوی سلول های بنیادی است که با ساختن کلاژن باعث جوانسازی پوست می شود. در میان تمام پرکننده های بافت زیرجلدی، چربی کم خطرترین، مطمئن ترین و ماندگارترین است.

رفع گودی زیر چشم، حجیم سازی گونه و لب ، چانه ، از بین بردن خطوط عمیق اخم و خنده، جوانسازی پشت دست، پر کردن رد جوش ناشی از توکشیدگی پوست و بریدگی قدیمی و تزریق چربی در سایر اندام های بدن مانند سینه، باسن، کناره های تو رفته ران و … نیز در این مجموعه تخصصی انجام می شود.در این روش از چربی نواحی ران یا شکم و پهلو برای تزریق به ناحیه مورد نظر استفاده می شود.


آدرس مطب : اصفهان، خیابان بزرگمهر اول هشت بهشت غربی، مجتمع فدک، واحد 401
تلفن : 32665291 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیاپلیکیشن دکترسهیلاطاهریوبسایت کلینیک یاسخدمات مطبگالریلیست موضوعی مقالاتلیپوماتیکهایفوتراپیپیوند موفیلرهامزوتراپیمراقبت های پوستمراقبت های موسیگار و عوارض پوستیزگیل تناسلی و درمانبیماری های منتقله جنسیهمه چیز درباره رنگ موواریس و درمانکاربرد های بوتاکسدرماپندانستنیهای کوتاه اما مفیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانخدمات ویژهلیزرها