دکتر سهیلا طاهری

متخصص پوست و مو


کلینیک یاس

آدرس مطب

شاداب و سلامت نگهداشتن موها در تابستان

با مطالعه این مقاله یاد می گیرید چگونه موهای خود را با استفاده از روش های طبیعی و بدون استفاده از مواد شیمیایی در برابر حرارت، نور خورشید و رطوبت محافظت کنید.

پوشش مناسب
هنگامی که در محیط بیرون و زیر تابش نور خورشید قرار می گیرید از روسری یا کلاه برای پوشش موهای خود استفاده کنید.این کار موهای شما را در برابر اشعه ماوراء بنفش حافظت کرده و کمک می کند رطوبت پوست سر شما حفظ شود. همچنین پوشاندن موها آنها در برابر آسیب های ناشی از باد محافظت می کند و مانع از تغییر رنگ موهای شما در برابر آفتاب می شود.

موهای خود را شل ببندید
محکم بستن موها به علت کشش و فشاری که به آنها وارد می شود باعث آسیب دیدن آنها می شود بخصوص اگر موهای شما در برابر گرمای خورشید خشک وآسیب دیده باشند.

موها را کمتر بشویید.
شستن مکرر پوست سر باعث تحریک پوست سر و تولید بیشتر چربی روی پوست می شود. سعی کنید از شامپوهای طبیعی یا خانگی استفاده کنید: مثل نشاسته ذرت

از حرارت تا حد ممکن پرهیز کنید
تا جایی که امکان دارد از سشوار و اتوی مو کمتر استفاده کنید. حرارت ناشی از این وسایل باعث آسیب دیدن و خرد شدن موهایتان می شود.

از اسپری مرطوب کننده استفاده کنید
یک معجون از آب، عصاره آلوئه ورا، و روغن آووکادو درست کنید و به موهایتان اسپری کنید. اینکار باعث حفظ رطوبت موهایتان می شود . مخلوط روغن آرگان و آب نیز توصیه می شود.

از نرم کننده استفاده کنید
موهایتان را با ترکیب آب و سرکه سیب بشویید. بعد از شستشو از روغن نارگیل برای نرم کردن موهایتان استفاده کنید. اینکار باعث درخشان شدن موها می شود. از یک نرم کننده قوی هفته ای یک بار برای موهایتان استفاده کنید.

قابل توجه شناگران
اگر موهای بلوندی دارید که در اثر استخر تغییر رنگ می دهند قبل از رفتن به استخر موهای خود را با ترکیب ¼ فنجان سرکه سیب و 2 فنجان آب بشویید . این کار به حفظ رطوبت موهایتان و جلوگیری از جذب کلر توسط موها کمک می کند.

استفاده از شامپوهای ضد آفتاب
شامپوهایی در بازار هستند که موها را در برابر اشعه UV خورشید محافظت می کند اما ما این شامپوها را توصیه نمی کنیم. یک روش سریع این است که هنگامی که به بدن خود ضد آفتاب می زنید کف دست خود را به آرامی روی موهای خود بکشید. این کارباعث محافظت موها در برابراشعه خورشید می شود.

شستشو با روغن در حمام
روغن نارگیل، زیتون، و روغن آووکادو به خوبی در موهای شما نفوذ می کنند. مطابق معمول موهای خود را شامپو بزنید سپس از انتها تا ریشه موهای خود را به روغن آغشته کنید. بعد از آن موها را با آب بشویید و سپس نرم کننده بزنید. با این کار موهای شما مرطوب می شود اما چرب نمی شوند.

استفاده از یک شانه با دندانه های بزرگ به جای برس
وقتی موهایتان مرطوب است آنها شانه نزنید، زیرا در این حالت خرد می شوند. از شانه دانه درشت به جای برس استفاده کنید . کشیدن برس در صورتی که موها گره داشته باشند باعث کنده شدن موها می شود.


آدرس مطب : اصفهان، خیابان بزرگمهر اول هشت بهشت غربی، مجتمع فدک، واحد 401
تلفن : 32665291 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیاپلیکیشن دکترسهیلاطاهریوبسایت کلینیک یاسخدمات مطبگالریلیست موضوعی مقالاتلیپوماتیکهایفوتراپیپیوند موفیلرهامزوتراپیمراقبت های پوستمراقبت های موسیگار و عوارض پوستیزگیل تناسلی و درمانبیماری های منتقله جنسیهمه چیز درباره رنگ موواریس و درمانکاربرد های بوتاکسدرماپندانستنیهای کوتاه اما مفیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانخدمات ویژهلیزرها