دکتر سهیلا طاهری

متخصص پوست و مو


کلینیک یاس

آدرس مطب

چگونه شامپوی مناسب موهای خود را انتخاب کنید ؟

بیشتر شامپوها ترکیبی از مواد پاک کننده، حجیم کننده ، نگهدارنده و رطوبت رسان هستند. هر فردی نیاز به ترکیبی از این مواد دارد که متناسب با نوع موی او باشد.

موهای نرمال :
برخی افراد بسیار خوش شانس هستند چون مقدار چربی و خشکی موهایشان متناسب است و موهایشان نه خیلی نرم است نه خیلی خشک. این افراد به شامپویی نیاز دارند که نسبت مساوی از مواد شوینده و نرم کننده داشته باشد. هرچند این روزها پیدا کردن چنین شامپویی چندان ساده هم نیست چون اکثر تولید کننده ها تمایل به تولید فراورده های خاص دارند.

موهای چرب :
تولید زیاد سبوم (چربی) توسط کف سر یا استفاده ازمواد آرایشی چرب برای موها باعث ایجاد حالت چرب روی مو می شود که نیاز به فرمول قوی برای پاک کردن دارد. در این شامپوها معمولا از سالیسیلیک اسید استفاده می شود. معمولا در این شامپوها سولفات هم وجود دارد تا چربی و آلودگی را از مو پاک کند.

موهای نرم :
افراد دارای موهای نرم و نازک معمولا نیاز به شامپویی دارند که حاوی پلیمرهایی مثل پلی کواترنیوم 7 یا 10 باشد که باعث می شود موها در ظاهر و هم در لمس ضخیم تر به نظر برسند. همچنین وجود پروتئین هیدرولیز شده گندم و PG-propylsianetriol هم می تواند ظاهر حجیم تری برای مو ایجاد کند. این مواد قطر مو را افزایش می دهند. افراد دارای موهای نرم باید از ترکیبات حاوی سیلیکون اجتناب کنند چون روی موهای نرم بسیار سنگین به نظر می رسند.

موهای فر و موج دار :
برای کنترل این موها نیاز به مقادیر زیاد ترکیبات نرم کننده خواهید داشت. اخیرا فراورده هایی بنام شوینده نرم کننده به بازار وارد شده اند که برای موهای فر مفیدند. شوینده های نرم کننده در واقع یک نرم کننده هستند که مقادیر کمی سورفاکتانت به آن اضافه شده تا آلودگی و کثیفی را از بین ببرد. این موها نیاز به سطوح بالای مواد رطوبت رسان دارند و همچنین شستشوی این موها باید با ظرافت صورت گیرد تا کوتیکول مو آسیب نبیند.


آدرس مطب : اصفهان، خیابان بزرگمهر اول هشت بهشت غربی، مجتمع فدک، واحد 401
تلفن : 32665291 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیاپلیکیشن دکترسهیلاطاهریوبسایت کلینیک یاسخدمات مطبگالریلیست موضوعی مقالاتلیپوماتیکهایفوتراپیپیوند موفیلرهامزوتراپیمراقبت های پوستمراقبت های موسیگار و عوارض پوستیزگیل تناسلی و درمانبیماری های منتقله جنسیهمه چیز درباره رنگ موواریس و درمانکاربرد های بوتاکسدرماپندانستنیهای کوتاه اما مفیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانخدمات ویژهلیزرها