دکتر سهیلا طاهری

متخصص پوست و مو


کلینیک یاس

آدرس مطب

12 نباید در مراقبت از موها

1- شستن بیش از حد موها: غدد سبابه کف سر، روغن های طبیعی تولید می کنند که برای سلامت مو و کف سر لازم است. شستن زیاد موها این روغن ها را از بین می برد و موها را خشک و شکننده می کند. اگر موهای خیلی چربی دارید سه بار در هفته شستشو کافی است و اگر موهای نرمال یا خشک دارید دوبار در هفته شستشو کافی است. در روزهایی که موهایتان خیلی چرب به نظر می رسند از شامپوهای خشک استفاده کنید تا روغن اضافی را جذب کند.

2- استفاده از ابزار داغ روی موهای خیس: موهای خیس شکننده اند. موهای خیس را شانه نکنید و سشوار داغ و اتوی مو استفاده نکنید.

3- از محافظ های گرما قبل از آرایش مو استفاده کنید. این محافظ ها یک لایه بین مو و گرمای ناشی از وسایلی مثل سشوار و اتوی مو تشکیل می دهد و از سوختن و آسیب دیدن مو جلوگیری می کنند. حدود 30-20 دقیقه قبل از آرایش مو از این محافظ ها استفاده کنید.

4- از فراورده های مو بیش از حد نیاز استفاده نکنید. استفاده زیاد این فراورده ها باعث خشکی یا چربی بیش از حد مو می شود.

5- شامپو برای تمیز کردن مو و نرم کننده برای مرطوب کردن انتهای موها کاربرد دارد. نرم کننده ها را به ریشه مو نزنید چون باعث چرب شدن کف سر می شود و در طولانی مدت باعث تحریک و ایجاد شوره می شود.

6- بیش از حد موها را شانه نکنید چون باعث شکنندگی موها و ضعیف شدن ریشه موها می شود.

7- موها را سفت نبندید.سفت بستن موها باعث فشار به ریشه و آسیب به فولیکول مو می شود. حتی این آسیب می تواند گاهی منجر به ریزش موی دائمی شود.

8- از شانه و برس کثیف استفاده نکنید. شانه کردن باعث می شود که مقداری باکتری و سلول های مرده پوست در لابلای دندانه های شانه جمع شود. اگر شما هر روز شانه خود را تمیز نکنید، این مواد جمع شده و نهایتا به سر شما بر می گردند.

9- از آب داغ برای شستن موها استفاده نکنید چون باعث شکستگی موها می شود و روغن های طبیعی مو را از بین می برد.

10- همیشه از یک فراورده استفاده نکنید. اگر موهای خود را رنگ کرده اید باید از شامپوهای مخصوص استفاده کنید نه همان شامپوی قبلی که همیشه استفاده می کردید.

11- شانه کردن موها را از ریشه شروع نکنید. اگر موهای شما گره خورده حتما از انتهای موها شروع کرده و گره ها را باز کنید. اگر شانه کردن را از ریشه ها شروع کنید بدون شک تعداد زیادی مو از دست خواهید داد.

12- از تماس موها با آفتاب جلوگیری کنید. تماس طولانی با نور افتاب به موهای شما آسیب می رساند. در روزهای آفتابی از کلاه و روسری استفاده کنید. برای کاهش اثرات مضر آفتاب روی موها می توانید هفته ای یک بار از یک ماسک محافظ سر روی موها استفاده کنید.


آدرس مطب : اصفهان، خیابان بزرگمهر اول هشت بهشت غربی، مجتمع فدک، واحد 401
تلفن : 32665291 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیاپلیکیشن دکترسهیلاطاهریوبسایت کلینیک یاسخدمات مطبگالریلیست موضوعی مقالاتلیپوماتیکهایفوتراپیپیوند موفیلرهامزوتراپیمراقبت های پوستمراقبت های موسیگار و عوارض پوستیزگیل تناسلی و درمانبیماری های منتقله جنسیهمه چیز درباره رنگ موواریس و درمانکاربرد های بوتاکسدرماپندانستنیهای کوتاه اما مفیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانخدمات ویژهلیزرها