دکتر سهیلا طاهری

متخصص پوست و مو


کلینیک یاس

آدرس مطب

نکات مهم مراقبت از موهای خاکستری و سفید

به طورکلی جلوگیری از سفید شدن موها، کار دشواری است. رعایت توصیه های زیر جهت پیشگیری از ادامه سفید شدن موها مؤثر است.
- برای خشک کردن موها بهتر است به جای استفاده از سشوار اجازه دهیم موها در جریان طبیعی هوا خشک شوند. همچنین از اتوی مو استفاده نکنید زیرا این وسایل به ساقه موها به خصوص موهای سفید آسیب جدی می رساند.
- اجتناب از فر و صاف کردن موها
از فر و صاف کردن موها اجتناب کنید. مواد فرکننده و صاف کننده مو بسیار قوی و آسیب زا هستند و به موها آسیب زیادی می رساند. به خصوص اگر این مواد با پوست سر تماس پیدا کند توسط ریشه مو جذب شده و به ریشه مو آسیب شدید می رساند.
- از شامپوهای حاوی رنگ مو استفاده نکنید زیرا مواد شیمیایی موجود در این شامپوها بسیار مضر هستند.
- از رفتن در زیر آفتاب بدون کلاه و یا روسری خودداری کنید زیرا موهای خاکستری یا سفید به دلیل کمبود ملانین نمی توانند از خود در مقابل اشعه های مضر آفتاب محافظت کنند.
- موها را با دقت رنگ کنید. موهای سفید و خاکستری در مقابل رنگ موها مقاومت بیشتری نشان می دهند و کمتر و دیرتر رنگ می گیرند. بنابراین در نهایت استفاده زیاد از رنگ موها منجر به ریختن این موها می شود.

در اینجا چند نکته درباره رنگ کردن موها را بیان می کنیم :
- رنگ مو را کاملا روی موها پخش کنید اما مراقب باشید رنگ مو با پوست سر تماس پیدا نکند.
- سعی کنید بین دفعات رنگ کردن موها فاصله باشد. هر چقدر موهایتان را کمتر رنگ کنید موهای سالمتر و قویتری خواهید داشت.
- بهتر است موهایتان زیر نظر آرایشگر ماهر و در آرایشگاه رنگ کنید.
- تعداد دفعات رنگ کردن موها را محدود کنید.

اگر راهنمایی ها و مطالب فوق نمی تواند در پیشگیری از روند سفید شدن موها به شما کمک کند باید با یک متخصص پوست و مو مشورت کنید تا علت سفید شدن زودرس موهایتان را بررسی کند.
در صورت نیاز، پزشک ممکن است آزمایش خون جهت بررسی سطح آهن، اسید فولیک، مس، ویتامین B12 و هورمون های تیروئید را تجویز کند. در صورت گزارش کمبود مواد مغذی ممکن است مصرف برخی مکمل ها تجویز شود. اگر نتایج آزمایشات نشان دهد که هورمونهای تیروئید شما مشکل دارد با دارو قابل رفع است.در صورتی که سفیدی زود هنگام مو به علت بیماری های مزمن یا ارثی باشد امکان بازگشت رنگ موی طبیعی نیست.
گرچه شواهد زیادی در مورد تأثیر مولتی ویتامین وجود ندارد، اما در موارد کمبود ویتامین یا مواد معدنی، متخصص پوست و مو معمولا طی یک دوره 3 ماهه به تجویز مکمل ها می پردازد. علاوه بر این، مطالعاتی وجود دارد که مصرف کلسیم در پیشگیری از سفید شدن موها کمک می کند.
با این حال، قبل از مصرف هر گونه مکمل، ما به شدت توصیه می کنیم که با پزشک خود مشورت کنید تا علت زود سفید شدن موهای خود را بیابید و بهترین مکمل را تحت نظر پزشک متخصص مصرف کنید.


آدرس مطب : اصفهان، خیابان بزرگمهر اول هشت بهشت غربی، مجتمع فدک، واحد 401
تلفن : 32665291 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیاپلیکیشن دکترسهیلاطاهریوبسایت کلینیک یاسخدمات مطبگالریلیست موضوعی مقالاتلیپوماتیکهایفوتراپیپیوند موفیلرهامزوتراپیمراقبت های پوستمراقبت های موسیگار و عوارض پوستیزگیل تناسلی و درمانبیماری های منتقله جنسیهمه چیز درباره رنگ موواریس و درمانکاربرد های بوتاکسدرماپندانستنیهای کوتاه اما مفیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانخدمات ویژهلیزرها