دکتر سهیلا طاهری

متخصص پوست و مو


کلینیک یاس

آدرس مطب

برس کشیدن به پوست خشک همه آنچه شما نیاز به دانستن دارید

شما از اصطلاح برس کشیدن به پوست خشک ، که در اینترنت دیده اید تعجب می کنید . بدیهی است که نام جذابی ندارد اما یک روش بی نظیر برای مراقبت از پوست است که به تازگی رواج پیداکرده است. این تکنیک به مدت طولانی است که توسط اسکاندیناوی و روسها برای سم زدایی پوست استفاده می شود. این روش باعث می شود از شر سلول های مرده پوست بدون هرگونه بریدگی و کبودی خلاص شوید. این کار سبب می شود جریان گردش خون بهتر شده و در نتیجه پوست شما شفاف و درخشان گردد.

برس کشیدن به پوست خشک چیست ؟
برس کشیدن به پوست خشک درست مانند نامش است. پوست را با یک برس که به همین منظور طراحی شده برس می زنیم. در این پروسه از آب یا صابون برای خلاص شدن از سلول های مرده پوست استفاده نمی شود. برس کشیدن به پوست خشک نه تنها برای بدن بلکه برای لایه برداری صورت نیز استفاده می شود البته برای پوست صورت از یک برس نرم استفاده کنید.

روش برس کشیدن به پوست خشک
شما می توانید برس کشیدن پوست خود را از مچ پا شروع کنید. این کار را در جهت جریان لنفاوی انجام دهید. پس از برس کشیدن به پاها، نیم تنه خود را برس بکشید. برس کشیدن را آرام و موثر انجام دهید نه شدید. روی بازوها و دست ها و کناره های بدن برس را بصورت طولی و زیر بغل و مچ های دست و پا بصورت دایره وار برس بکشید.اما محکم برس نکشید. قرمزی کمی پس از برس کشیدن رخ می دهد، اما نباید منجر به خارش و سوزش شود. پس از برس کشیدن، دوش بگیرید تا سلول های مرده از پوست جدا شده و پوست تمیز شود. این کار را 3 بار در هفته انجام دهید هنگامی که این تکنیک را یاد گرفتید می توانید هر روز آن را انجام دهید اما معمولا سه بار در هفته کافی است .

از کجا باید برس مناسب خرید ؟
برس های مخصوص بدن از داروخانه ها قابل تهیه هستند. قبل از خرید برس در ذهن داشته باشید که برس از موی طبیعی و نه مصنوعی ساخته شده باشد. برس ها با موی طبیعی برای پوست بهتر از برس ها با موی مصنوعی هستند.

نکات مثبت در مورد برس کشیدن به پوست خشک :

- کاهش سلولیت
- برس کشیدن به پوست خشک باعث می شود سلول های مرده پوست جداشده و پوست شما بافت نرم و صاف داشته باشد.
- برس کشیدن به پوست خشک به بهبود جریان خون و لنف کمک می کند . این کارمنجر به خروج سموم از بدن شما و بهبود هضم غذا می شود.
- برس کشیدن به پوست خشک برای پوست های حساس هم مناسب است.
- برس های خشک ارزان هستند و معمولا طول عمرشان زیاد است. بنابراین به طور کلی، این روش زیبایی هزینه زیادی برای شما ندارد.

نکات منفی در مورد برس خشک کشیدن به پوست خشک:
- سلول های مرده پوست جدا شده به پوست چسبیده بنابراین توصیه می شود دوش بگیرید.
- پس از برس زدن خشک، پوست شما قرمز می شود، اما بهتر از داشتن سلول های مرده پوست در بدن شما است.
- این روش برای کسانی که فرصت اندکی دارند کمی وقتگیر است زیرا . 5-10 دقیقه وقت نیاز دارد. بهتر است اینکار را در شب انجام دهید چون پوست در شب به جوانسازی می پردازد.
- در کل این روش بسیار مفید و موثر و کم هزینه می باشد.


آدرس مطب : اصفهان، خیابان بزرگمهر اول هشت بهشت غربی، مجتمع فدک، واحد 401
تلفن : 32665291 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیاپلیکیشن دکترسهیلاطاهریوبسایت کلینیک یاسخدمات مطبگالریلیست موضوعی مقالاتلیپوماتیکهایفوتراپیپیوند موفیلرهامزوتراپیمراقبت های پوستمراقبت های موسیگار و عوارض پوستیزگیل تناسلی و درمانبیماری های منتقله جنسیهمه چیز درباره رنگ موواریس و درمانکاربرد های بوتاکسدرماپندانستنیهای کوتاه اما مفیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانخدمات ویژهلیزرها