دکتر سهیلا طاهری

متخصص پوست و مو


کلینیک یاس

آدرس مطب

بعد از عمل لیپوماتیک چه باید بکنیم ؟

بعد از انجام عمل لیپوماتیک سوراخ های محل عمل توسط پرستار دوشیده شده و خونابه ها تخلیه می شود و محل پانسمان شده و گن به بیمار پوشانده می شود و بیمار با گن کلینیک را ترک می کند. در طی چند ساعت اول در منزل، پانسمان ها را عوض کنید. محل عمل را با سرم شستشو دهید و بعد از مالیدن پماد آنتی بیوتیک مجددا پانسمان کرده و گن را بپوشید. طی دو سه روز اول بعد از عمل حتما عمل دوشیدن مایعات از محل های عمل را مرتبا انجام دهید تا مایع در زیر پوست شما جمع نشود. در صورت تجمع مایع در زیر پوست و بسته شدن سوراخ ها ، پزشک مجبور خواهد بود مایع جمع شده را با سرنگ از روی پوست آسپیره کند.

حتما آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک را 10-7 روز بعد از عمل ادامه دهید. حمام کردن طی 72-48 ساعت بعد میسر خواهد بود. در صورت وجود تب و درد غیر عادی پوست یا قرمزی بیش از حد به پزشک خود اطلاع دهید.در 48-24 ساعت اول حتما جهت معاینه مجدد مراجعه کنید. تورم محل عمل از روز دوم وسوم به بعد ایجاد شده و 3-2 هفته ادامه دارد و بعد به تدریج سفت شده و نهایتا در پایان ماه کم می شود.

اما نتیجه مطلوب را 3 ماه بعد از عمل خواهید دید که تورم کاملا از بین خواهد رفت. کبودی در این عمل کاملا طبیعی است و طی 2 هفته اول از بین می رود. بعد از عمل لیپوماتپک تا 3 ماه پوشیدن گن لازم است. در ماه اول به صورت شبانه روزی گن را بپوشید. از ماه دوم به بعد می توانید شب ها گن را دربیاورید و فقط در طی روز گن بپوشید. در هفته اول بعد از عمل ورزش وفعالیت سنگین انجام ندهید. استخر و سونا در دو سه هفته اول ممنوع است.


آدرس مطب : اصفهان، خیابان بزرگمهر اول هشت بهشت غربی، مجتمع فدک، واحد 401
تلفن : 32665291 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیاپلیکیشن دکترسهیلاطاهریوبسایت کلینیک یاسخدمات مطبگالریلیست موضوعی مقالاتلیپوماتیکهایفوتراپیپیوند موفیلرهامزوتراپیمراقبت های پوستمراقبت های موسیگار و عوارض پوستیزگیل تناسلی و درمانبیماری های منتقله جنسیهمه چیز درباره رنگ موواریس و درمانکاربرد های بوتاکسدرماپندانستنیهای کوتاه اما مفیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانخدمات ویژهلیزرها