دکتر سهیلا طاهری

متخصص پوست و مو


کلینیک یاس

آدرس مطب

زیبایی و مراقبت های دوران بارداری

تغییرات در هورمون ها و پوست و، البته، افزایش وزن، باعث ایجاد حس خوب در زنان باردار نمی شود. پس چه محصولات زیبایی در بارداری قابل استفاده هستند؟ پاسخ همیشه آسان نیست.بزرگترین مشکل، عدم تحقیق به اندازه ی کافی در این زمینه است. به علت عدم مطالعات کافی، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و مادران باید به نظر متخصصان خوب توجه کنند. قبل از استفاده از هر گونه محصولات زیبایی با پزشک متخصص خود مشورت کنید. همچنین از این دستورالعمل در دوران بارداری استفاده کنید.

محصولات پوستی
بیشتر محصولات صورت، به مقدار بسیار کم از پوست به جریان خون مادر منتقل می شوداما بعید است که منجر به آسیب به جنین گردد.از مصرف محصولات حاوی ترتینوئین (Retin-A، Atralin، ...)، اجتناب کنید. ایزوترتینوئین (Amnesteem، Claravis،...)، به عنوان یک داروی تجویزی برای آکنه شدید مورد استفاده قرار می گیرد اما به علت ایجاد نقص در جنین استفاده از آن در دوران بارداری ممنوع است.

لوسیون اتوبرنزه کننده، ژل و اسپری
کارشناسان تخمین می زنند که فقط نیم درصد از دی هیدروکسی استون (DHA)، ماده فعال در لوسیون های اتو برنزه کننده که باعث تیره تر شدن پوست می شود وارد جریان خون مادر می شود البته مشخص نیست این مقدار چه تاثیری روی جنین می گذارد.استنشاق اسپری برنزه کننده خطرناک است چون مقدار زیادی دی هیدروکسی استون DHA را وارد بدن می کند.

رنگ مو
هنگامی که از رنگ مو یا سایر محصولات مو استفاده می کنید، مقدار کمی از آن در پوست شما نفوذ می کند. به نظر نمی رسد این مقدار از مواد برای جنین در حال رشد مضر باشد اما هنوز به مطالعات بیشتری نیاز است تا از بی خطر بودن این مواد اطمینان حاصل کنیم .با این حال توصیه می شود از رنگ مو در دوران بارداری و بخصوص در سه ماه اول خودداری کنید.

اپیلاسیون و خدمات تخصصی ناخن
موم انداختن، مانیکورو پدیکور، به طور مستقیم کودک را در معرض آسیب قرار نمی دهد، اما عفونت پوستی که ممکن است متعاقب ان ایجاد می شود می تواند خطرناک باشد. اطمینان حاصل کنید که سالن اقدامات بهداشتی لازم را انجام دهد و وسایل مورد استفاده را قبل و بعد از استفاده حتما استریل کند.در هر صورت روند تصمیم گیری در افراد متفاوت است ممکن است بعضی از خانم ها از رنگ کردن موهایشان در دوران بارداری خودداری کنند و برخی ممکن است آن را تا پایان سه ماه اول بارداری به تعویق بیاندازند. اما بهتراست با شرایط بارداری کنار بیایید و از زیبایی خود در این دوران نیز لذت ببرید.


آدرس مطب : اصفهان، خیابان بزرگمهر اول هشت بهشت غربی، مجتمع فدک، واحد 401
تلفن : 32665291 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیاپلیکیشن دکترسهیلاطاهریوبسایت کلینیک یاسخدمات مطبگالریلیست موضوعی مقالاتلیپوماتیکهایفوتراپیپیوند موفیلرهامزوتراپیمراقبت های پوستمراقبت های موسیگار و عوارض پوستیزگیل تناسلی و درمانبیماری های منتقله جنسیهمه چیز درباره رنگ موواریس و درمانکاربرد های بوتاکسدرماپندانستنیهای کوتاه اما مفیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانخدمات ویژهلیزرها