دکتر سهیلا طاهری

متخصص پوست و مو


کلینیک یاس

آدرس مطب

آیا مواد شیمیایی موجود در ضد آفتاب ها می تواند برای بدن مضر باشد؟

با توجه به این که ضد آفتاب به میزان زیاد و مکررا استفاده می شود مواد متشکله آن نباید حساسیت زا باشد یا منجر به تحریک پوست شود یا این که منجر به تولید مواد خطرناک روی پوست شود. اسپری های ضد آفتاب ممکن است وارد ریه شوند یا وقتی ضدآفتاب روی لب مصرف می شود ممکن است مواد آن خورده شوند. بسیاری از مواد ضد آفتاب ها جذب بدن می شوند و در نمونه های خون، شیر و ادرار قابل اندازه گیری هستند.

مواد تشکیل دهنده ضد آفتاب ها به دو دوسته عمده فیلترهای شیمیایی و فیلترهای معدنی تقسیم می شوند. بعضی فیلترهای شیمیایی ممکن است در بدن شبیه هورمون ها عمل کنند و گاهی آلرژی به این ترکیبات هم گزارش شده است.

اکسی بنزن در حدود 65 درصد ضد آفتاب های اروپا استفاده می شود و می تواند باعث واکنش آلرژِیک شود، به علاوه اثرات شبیه استروژن ضعیف و اثرات ضد هورمون های مردانه دارد.


آدرس مطب : اصفهان، خیابان بزرگمهر اول هشت بهشت غربی، مجتمع فدک، واحد 401
تلفن : 32665291 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیاپلیکیشن دکترسهیلاطاهریوبسایت کلینیک یاسخدمات مطبگالریلیست موضوعی مقالاتلیپوماتیکهایفوتراپیپیوند موفیلرهامزوتراپیمراقبت های پوستمراقبت های موسیگار و عوارض پوستیزگیل تناسلی و درمانبیماری های منتقله جنسیهمه چیز درباره رنگ موواریس و درمانکاربرد های بوتاکسدرماپندانستنیهای کوتاه اما مفیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانخدمات ویژهلیزرها