دکتر سهیلا طاهری

متخصص پوست و مو


کلینیک یاس

آدرس مطب

سلولیت و جدیدترین روش درمان آن

سلولیت چیست ؟
در زیر پوست ، شبکه ای از رشته های بافت همبند وجود دارد که چربی را در خود نگه می دارد. اگر این رشته ها به اندازه کافی قوی و در هم تنیده نباشند، چربی ها از بین آنها بیرون می زند و باعث ایجاد نمای نامنظم و ناهموار سلولیت می شود. سلولیت در زنان شایع تر است چون رشته های همبندی در آنها ضعیف تر است به علاوه زنان پوست نازک تری دارند و هورمون های زنانه روی سایز سلول های چربی و قدرت رشته های همبندی تأثیر دارد. برای رهایی از سلولیت باید چربی ها را از بین برد و ساختار پوست را نیز تغییر داد.

کاهش وزن
از آنجا که نیمی از سلولیت از چربی است، به نظر می رسد کاهش وزن از طریق رژیم غذایی و ورزش به حذف سلولیت کمک خواهد کرد البته این مطلب به میزان الاستیسیته پوست شما هم بستگی دارد اگر بعد از کاهش وزن پوست شما به خوبی جمع شود بهبود در ظاهر سلولیت را احساس خواهید کرد اما اگر الاستیتی پوست شما خوب نباشد ، پوست آویزان شده و ظاهر ناهمواری ها بدتر خواهد شد.

درمان موضعی
یکی از روش های کوتاه مدت برای بهبود ظاهر سلولیت استفاده از یک لوسیون یا کرم است، این کرم ها به دو گروه عمده تقسیم می شوند: آنهایی که حاوی کافئین هستند و دارای یک اثر سفت کنندگی موقت هستند ، و کرم هایی که از مشتقات ویتامین A هستند و باعث می شوند توده کوچکتر به نظر برسد. کرم های مشتقات ویتامین A باعث می شوند لایه خارجی پوست ضخیم تر شده و ناهمواری ها کمتر دیده شوند. این ترکیبات را می توان همراه جنیکو و ویتامین C مصرف کرد که با بهبود خون رسانی باعث کاهش ناهمواری ها و سفت شدن پوست می شوند. برای حصول نتیجه بهتر باید کرم را شدیدا ماساژ دهید. البته باید بدانید نتایج درمانی تا حمام بعدی ادامه دارد و باید تکرار شود.

درمان های تخصصی
بهترین راه درمان استفاده از دستگاه لیزر و RF می باشد که هر دو با مکانیسم ماساژ و ساکشن باعث تحریک تولید کلاژن می شوند و بر رشته های همبندی اثر کرده و باعث می شوند این رشته ها کمتر باعث کشیده شدن پوست شوند. به علاوه حرارت ایجاد شده باعث چروکیده شده سلول های چربی می شود. 4 تا 8 جلسه درمان مورد نیاز است که هر جلسه حدود 30 دقیقه طول می کشد. حدود 50 درصد بهبودی مورد انتظار است. نتایج درمانی 6 ماه تا 2 سال دوام دارد. بعد از آن شما درمان نگهدارنده (2-1 جلسه در سال) نیاز خواهید داشت.روش جدیدتر که تقریبا می توان گفت فقط به یک جلسه نیاز دارد Cellulaze نام دارد که در اروپا در دسترس است اما هنوز تأییدیه FDA آمریکا را ندارد. این دستگاه شبیه لیپولیز با لیزر می باشد با این تفاوت که از دو جریان لیزر استفاده می شود که یکی از سپتاها (رشته های همبندی) را قطع می کند و دیگری چربی ها را تبدیل به مایع می کند.


آدرس مطب : اصفهان، خیابان بزرگمهر اول هشت بهشت غربی، مجتمع فدک، واحد 401
تلفن : 32665291 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیاپلیکیشن دکترسهیلاطاهریوبسایت کلینیک یاسخدمات مطبگالریلیست موضوعی مقالاتلیپوماتیکهایفوتراپیپیوند موفیلرهامزوتراپیمراقبت های پوستمراقبت های موسیگار و عوارض پوستیزگیل تناسلی و درمانبیماری های منتقله جنسیهمه چیز درباره رنگ موواریس و درمانکاربرد های بوتاکسدرماپندانستنیهای کوتاه اما مفیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانخدمات ویژهلیزرها