دکتر سهیلا طاهری

متخصص پوست و مو


کلینیک یاس

آدرس مطب

آیا موهای ساق مردان می تواند برای کاشت مو روی سر استفاده شود ؟

با توجه به این که خط رویش مو نیاز به موهای باریک و ظریف دارد در بعضی بیماران می توان از موهای ساق برای کاشت در خط رویش استفاده کرد و ظاهر طبیعی ایجاد کردد.در روش سنتی و رایج کاشت مو از موهای وسط پشت سر استفاده می شود. این موها تقریبا ضخیم ترین موهای سر هستند. موهای ضخیم برای خط رویش ظاهر طبیعی ایجاد نمی کند و به نظر می رسد موهای باریکتر ساق برای ترمیم خط رویش مناسب باشند.به علاوه بعضی افراد طاسی وسیعی دارند و منطقه ی پشت سر آنها به اندازه ی کافی مو ندارد تا بتواند کل منطقه ی طاس را پوشش دهد. در این موارد ساق می تواند به عنوان دهنده، منبع خوبی باشد.

افرادی هم هستند که قبلا کاشت مو انجام داده اند اما به دلایلی از وضع موجود راضی نیستند و تقاضای کاشت بیشتر دارند و از طرف دیگر منطقه پشت سرشان قبلا برای کاشت استفاده شده و مجددا قابل استفاده نیست. در چنین مواردی ساق پا می تواند منبع خوبی باشد.با توجه به مشکلاتی که ذکر شد اخیرا کاشت مو با استفاده از موهای بدن یا U-graft method مطرح شده است.در این تکنیک استفاده از موهای کل بدن مطرح می شود و بسته به اینکه یک فرد کدام قسمت از بدنش موهای بهتری داشته باشد محل برداشت در افراد مختلف فرق می کند مثلا موهای ریش، سینه یا ساق. حتی با ترکیب موهای بدن و موهای پشت سر می توان برای افراد با طاسی وسیع تعداد زیادی مو برای کاشت فراهم کرد و حتی تا 000/20 تار مو برای فرد کاشت نمود.

ایجاد یک خط رویش طبیعی در ناحیه ی پیشانی معمولا به موهای باریک تر نیاز دارد که موهای ساق در این مورد بهترین گزینه است.حتی گاهی موهای پشت گردن نیز برای ترمیم خط رویش می تواند استفاده شود و بعد از موهای پشت سر برای پشت خط رویش استفاده می شود.طی چندین مطالعه انجام شده 80-75 درصد موهای کاشته شده از ناحیه ی ساق بعد از 4-3 سال هنوز در محل کاشته شده وجود داشتند.اما قوام موهای بدن با سر متفاوت است و گاهی موهای بدن موج دار است (به ویژه ساق) و با موهای سر تفاوت دارد و مساله دیگراحتمال ایجاد اسکارهای کوچک در محل برداشت است.


آدرس مطب : اصفهان، خیابان بزرگمهر اول هشت بهشت غربی، مجتمع فدک، واحد 401
تلفن : 32665291 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیاپلیکیشن دکترسهیلاطاهریوبسایت کلینیک یاسخدمات مطبگالریلیست موضوعی مقالاتلیپوماتیکهایفوتراپیپیوند موفیلرهامزوتراپیمراقبت های پوستمراقبت های موسیگار و عوارض پوستیزگیل تناسلی و درمانبیماری های منتقله جنسیهمه چیز درباره رنگ موواریس و درمانکاربرد های بوتاکسدرماپندانستنیهای کوتاه اما مفیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانخدمات ویژهلیزرها