دکتر سهیلا طاهری

متخصص پوست و مو


کلینیک یاس

آدرس مطب

همه چیز درباره رنگ مو - قسمت سوم

پیشنهادهایی برای کاهش خطر استفاده از رنگ مو :
کلا دفعات رنگ کردن موها را کاهش دهید. حتی الامکان تا وقتی موهایتان سفید نشده است از رنگ کردن آن ها خودداری کنید.
- مالیدن لایه نازکی از وازلین روی کف سر قبل از رنگ کردن، تماس مواد شیمیایی با پوست سر را کاهش می دهد و احتمال واکنش آلرژیک و خطرات طولانی مدت مثل سرطان را کاهش می دهد.
- رنگ را بیش از زمان تعیین شده روی بروشورآن، روی سر نگه ندارید و بعد از پایان این مدت سریعا موها را با آب بشویید.
- از مخلوط کردن چند رنگ پرهیز کنید. این کار ممکن است باعث ایجاد واکنش های شیمیایی ناخواسته بین ترکیبات موجود در رنگ شده و مواد خطرناک و سرطان زا تولید کند.
- ابروها و مژه های خود را با رنگهای دائمی رنگ نکنید. سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) استفاده از رنگ های سنتتیک برای ابرو و مژه را ممنوع کرده است.
- حتما در حین استفاده از رنگ دستکش بپوشید. به ویژه آرایشگران و افراد شاغل در سالن های زیبایی باید به این نکته توجه داشته باشند که آن ها تماس های مکرر و طولانی با این رنگ موها دارند و خطر سرطان زایی ( به ویژه سرطان مثانه ) در آن ها بالقوه بالاتر است. بعضی رنگ ها حاوی استات سرب می باشند که علی رغم شستن پوست سر یا دست با آب ، به مدت طولانی روی پوست می ماند و جذب می شود وخطرات مسومیت با سرب محتمل است. خوشبختانه با رعایت دقیق نکات ایمنی از جمله پوشیدن دستکش حین کار، خطر اضافه ای متوجه شما نخواهد بود.
- نکته آخر این که : بر خلاف تصور عموم ، رنگ مو منجر به سفید شدن موها نمی شود. چون رنگ مو فقط رنگدانه های ساقه مو را تخریب می کند و موهایی که تازه از پوست رشد کرده و بیرون می آیند مشکلی نخواهند داشت.


آدرس مطب : اصفهان، خیابان بزرگمهر اول هشت بهشت غربی، مجتمع فدک، واحد 401
تلفن : 32665291 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیاپلیکیشن دکترسهیلاطاهریوبسایت کلینیک یاسخدمات مطبگالریلیست موضوعی مقالاتلیپوماتیکهایفوتراپیپیوند موفیلرهامزوتراپیمراقبت های پوستمراقبت های موسیگار و عوارض پوستیزگیل تناسلی و درمانبیماری های منتقله جنسیهمه چیز درباره رنگ موواریس و درمانکاربرد های بوتاکسدرماپندانستنیهای کوتاه اما مفیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانخدمات ویژهلیزرها