دکتر سهیلا طاهری

متخصص پوست و مو


کلینیک یاس

آدرس مطب

نکات طلایی مراقبت از مو

مو، بخش مهمی از ظاهر فرد است و مراقبت از مو، بسیار با اهمیت است. اگرچه مراقبت از موها مهم است اما لازم نیست هزینه و وقت زیادی را صرف کنید. شما می توانید با رعایت نکات زیر از موهای خود مراقبت کنید.

نکته 1 : ماساژ مو با روغن بهترین اقدام برای موهای شما
اگرچه استفاده از روغن برای موها کار دلچسبی نیست اما ماساژ خوب موها با روغن باعث تحریک جریان خون می شود. روغن بادام، روغن نارگیل، روغن زیتون و حتی روغن خردل انتخاب های مناسبی برای ماساژ موها هستند. این یکی از قدیمی ترین نکات مراقبت از مو در هند تا کنون است.

نکته 2 : به حرارت نه بگویید.
آرایش موها با حرارت شدید رطوبت و درخشش موهای شما را از بین می برد. بنابراین تا جایی که امکان دارد از سشوار، صاف کردن و فر کردن موها بپرهیزید. در مواردی که می خواهید از این وسایل برای آرایش موهایتان استفاده کنید از کرم ها یا نرم کننده های مو برای جلوگیری از آسیب موها استفاده کنید.

نکته 3 : آب سرد بهترین دوست شما است.
درست مثل وقتی که ما از آب گرم برای باز کردن منافذ صورت و آب سرد برای بسته شدن آنها استفاده می کنیم این مطلب برای موهایمان نیز صادق است. هرگز آب داغ بر روی موهای خود نریزید زیرا باعث از بین رفتن چربی طبیعی موهایتان می شود. برای شستشوی اولیه و استفاده از شامپو و نرم کننده از آب ولرم استفاده کنید و آبکشی نهایی را با آب سرد انجام دهید. استفاده از آب سرد برای شستشوی موها یکی از مهم ترین نکات مراقبت از مو می باشد که همیشه باید آن را رعایت کنید.

نکته 4 : برای خشک کردن موها حوله را روی آن ها نکشید.
مالش حوله روی موهای خیس باعث خرد شدن آن ها می شود. موهای خیس تمایل زیادی به خرد شدن دارند و این یکی از علل ریزش مو است. همیشه موهای خود را در حوله بپیچید و اجازه دهید رطوبت موها توسط حوله جذب شود. انجام این کار مانع از خرد شدن موها می شود.

نکته 5 : کوتاه کردن مو به طور منظم یک عادت خوب است.
هر چند کوتاه کردن موها باعث افزایش رشد آن نمی شود با این وجود مراجعه به سالن آرایشگاه هر 8-6 هفته کمک می کند تا موهای سالم و قوی داشته باشید. کوتاه کردن مو به طور مرتب باید انجام شود. کوتاه کردن مداوم موها از خرد شدن انتهای مو جلوگیری می کند و باعث سلامت ساقه مو می شود و در نهایت کمک می کند که موهای زیبا و سالم داشته باشید.

نکته 6 : لوازم جانبی موهای خود مانند گیره سر و ... را با دقت انتخاب کنید.

نکته 7 : با موهای خود مهربان باشید.
درست مثل پوست شما موهای شما به طور روزانه تحت تأثیر عواملی مانند نور خورشید، باد، هوای سرد آسیب می بینند و همین طور در اثر آرایش روزانه خشک می شوند. بنابراین نیاز به مراقبت و رسیدگی مداوم دارن دتا براق و درخشان بمانند .

نکته 8 : با برس مو خداحافظی کنید و به شانه سلام کنید.
برای جلوگیری از خرد شدن و استاتیک در موها، به جای استفاده از برس مو از یک شانه دندانه بزرگ برای باز کردن گره موهای خود استفاده کنید. اگر می خواهید از برس استفاده کنید از برس های پهن استفاده کنید اما دقت داشته باشید هیچ گاه موهای خیس خود را برس نکشید.

نکته 9 : ساتن خوب است.
موهای همراه با الکتریسیته کابوس هر دختر است. برای جلوگیری از ایجاد الکتریسیته در موهای خود از بالش با رویه ساتن استفاده کنید زیرا پارچه ساتن بر خلاف پارچه های نخی باعث به حداقل رساندن میزان الکتریسیته ساکن در موها می شود.

نکته 10 : نیاز به تغییر مداوم شامپو نیست.
رایج شده که استفاده مداوم از یک شامپو و نرم کننده سبب می شود که آن شامپو و نرم کننده دیگر بر موهای شما تأثیر مناسب نداشته باشد. برای این که بتوانید به طور مداوم از شامپو و نرم کننده مورد علاقه خود استفاده کنید می توانید گاه گاهی مقدار کمی جوش شیرین را به همراه شامپو استفاده کنید مثلا هر دو ماه یک بار.
نکاتی که در بالا گفتیم باعث می شود موهای شما وضعیت مناسبی داشته باشد اما باید به طور مداوم این نکات را به کار برد!


آدرس مطب : اصفهان، خیابان بزرگمهر اول هشت بهشت غربی، مجتمع فدک، واحد 401
تلفن : 32665291 - 031
صفحه اصلیبیوگرافیاپلیکیشن دکترسهیلاطاهریوبسایت کلینیک یاسخدمات مطبگالریلیست موضوعی مقالاتلیپوماتیکهایفوتراپیپیوند موفیلرهامزوتراپیمراقبت های پوستمراقبت های موسیگار و عوارض پوستیزگیل تناسلی و درمانبیماری های منتقله جنسیهمه چیز درباره رنگ موواریس و درمانکاربرد های بوتاکسدرماپندانستنیهای کوتاه اما مفیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانخدمات ویژهلیزرها