دکتر سهیلا طاهری

متخصص پوست و مو


کلینیک یاس

آدرس مطب

بهداشت مو و شامپو

بهداشت مو و شامپو :
شامپوها ترکیباتی هستند که مواد اضافی و سلول های مرده لایه سطحی پوست را پاک می کنند. شامپو ها حاوی مواد شوینده ای مثل سولفات هستند تا یک مایع غلیظ و لزج تشکیل شود از آنجا که سولفات ها (سدیم لوریل سولفات وآمونیم لوریل سولفات) طبیعت قلیایی دارند مصرف زیاد آن ها باعث خشن و خشک شدن لایه کوتیکول روی موها می شود.

این اثرات شامپوها را با استفاده از شوینده های اسیدی می توان از بین برد که رسوب فلزی را از روی کوتیکول مو بر می دارند و کوتیکول را نرم و صاف می کنند و به علاوه تورم شفت مو را کم می کنند تا مو ابریشمی و براق به نظر برسد. شامپوهای فاقد سولفات و شامپو بچه فرم های ملایم شامپو هستند. شستن با شامپو یک یا دو بار در هفته معمولا برای حفظ بهداشت مو کافی است. اما شامپو زدن روزانه باعث ریزش مو نخواهد شد بلکه بیشتر باعث خشک و شکننده شدن موها می شود .استفاده از شامپوهای خشک که از پودر جاذب و یک قلیایی ملایم تشکیل شده اند باعث تمیز شدن آلودگی و چربی مو می شوند و می توان بعضی روزها به جای شستشو با شامپوی معمولی از شامپوهای خشک استفاده کرد.


آدرس مطب : اصفهان، خیابان بزرگمهر اول هشت بهشت غربی، مجتمع فدک، واحد 401
تلفن : 32665291 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیاپلیکیشن دکترسهیلاطاهریوبسایت کلینیک یاسخدمات مطبگالریلیست موضوعی مقالاتلیپوماتیکهایفوتراپیپیوند موفیلرهامزوتراپیمراقبت های پوستمراقبت های موسیگار و عوارض پوستیزگیل تناسلی و درمانبیماری های منتقله جنسیهمه چیز درباره رنگ موواریس و درمانکاربرد های بوتاکسدرماپندانستنیهای کوتاه اما مفیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانخدمات ویژهلیزرها