دکتر سهیلا طاهری

متخصص پوست و مو


کلینیک یاس

آدرس مطب

پنج عضو صورت شما با افزایش سن پیر می شوند

1- بینی :
طی روند پیری بینی دچار تغییراتی می شود. بافت های بینی با افزایش سن دچار آتروفی می شوند و ساختار داخلی آنها نرم می شود. همزمان تغییرات صورت به این ترتیب است که گویا تمام بافت های صورت به سمت داخل چروک و جمع می شوند و همین مورد باعث می شود که بینی پهن تر و بزرگتر به نظر برسد. به علاوه با افزایش سن نوک بینی به سمت پایین می افتد. هرچند تزریق فیلر می تواند بینی را کوچکتر جلوه دهد و حتی اندکی نوک بینی را بالا ببرد اما نتایج پایدار و طولانی مدت فقط با جراحی بینی حاصل می شود.

2- چشم ها :
با افزایش سن، چشم ها خسته به نظر می رسند. پوست اضافی پلک فوقانی، پف زیر چشم و پوست نازک و آویزان زیر چشم همه باعث پیر دیده شدن صورت می شوند. با اینکه شکل و اندازه چشم های شما با افزایش سن تغییر نمی کند اما تغییرات پلک، پیشانی و گونه هاست که ظاهر چشم شما را تحت تاثیر قرار می دهد. چشم ها گردتر و کوچکتر به نظر می رسند و حالت بادامی خود را از دست می دهند. همچنین گودتر و بی فروغ تر می شوند. مرطوب نگه داشتن پوست اطراف چشم تا حد زیادی در پیشگیری از این تغییرات موثر است. اما وقتی که پف زیر چشم، تیرگی دور چشم و چروک ها ایجاد شدند تزریق فیلر کمک کننده خواهد بود. تزریق بوتاکس هم در پیشگیری از چروکها مفید است.

3- فک :
اساس جوانی و زیبایی خط فک وجود زاویه قائمه نیز بین فک و گردن است. با افزایش سن این زاویه از بین می رود و حدود آن محدود می شود. طی روند افزایش سن ، پوست و بافت ها شروع به افتادن می کنند و فک به یک منحنی شبیه حرف S انگلیسی تبدیل می شود. تزریق فیلر در ناحیه pre-jaw و استفاده از روش های سفت کردن پوست در اصلاح ظاهر کمک کننده خواهد بود. در موارد شدید افتادگی پوست، جراحی لازم است و در مواردی که آویزان شدن پوست گردن همزمان با افتادگی خط فک باشد، جراحی facelift یا neck lift کامل ضروری می باشد.

4- ابروها :
با اینکه پیری بقیه قسمت های صورت را چندان نمی توان پیشگیری کرد اما در مورد ابروها کاملا پیشگیری قابل انجام است. شروع تزریق بوتاکس در دهه سوم و چهارم زندگی از افتادن ابروها جلوگیری خواهد کرد. ساده ترین راه تزریق بوتاکس در دم ابروها و سر آنهاست. ابروهای سنگین و افتاده باعث ایجاد ظاهر خسته می شوند اما بالا رفتن به اندازه یک سوم قبل و ایجاد حالت کمانی در ابروها باعث ظاهر جوان و زیبایی می شود. علاوه بر بوتاکس، جراحی لیفتینگ ابرو هم قابل انجام است.

5- لب ها :
لب ها به دلیل کاهش تون عضلات و کاهش حجم دچار پیری می شوند. این فرایند بسار تدریجی می باشد و در دهه سی زندگی شروع می شود. اولین علامت پیری لب ها خطوط عمودی روی قسمت قرمز لب است که نشانه کاهش حجم لب است. در این مرحله شکل و اندازه لب ها تغییر نمی کند اما برجستگی لب ها کم می شود. با ادامه روند پیری خطوط عمیق تر شده و حدود لب از بین می رود. در مواردی که کاهش حجم لب شدید باشد ژل های هیالورونیک اسید لازم است برای جوانسازی استفاده شوند. حجم ژلی که تزریق می شود نباید خیلی زیاد باشد زیرا با جذب شدن ژل و کاهش حجم آن روند پیری لب با سرعت بیشتری از سر گرفته می شود. پس تزریق حجم زیاد ژل اثر معکوس در فرایند زیبا سازی لب دارد.


آدرس مطب : اصفهان، خیابان بزرگمهر اول هشت بهشت غربی، مجتمع فدک، واحد 401
تلفن : 32665291 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیاپلیکیشن دکترسهیلاطاهریوبسایت کلینیک یاسخدمات مطبگالریلیست موضوعی مقالاتلیپوماتیکهایفوتراپیپیوند موفیلرهامزوتراپیمراقبت های پوستمراقبت های موسیگار و عوارض پوستیزگیل تناسلی و درمانبیماری های منتقله جنسیهمه چیز درباره رنگ موواریس و درمانکاربرد های بوتاکسدرماپندانستنیهای کوتاه اما مفیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانخدمات ویژهلیزرها