دکتر سهیلا طاهری

متخصص پوست و مو


کلینیک یاس

آدرس مطب

کاربردهای شگفت انگیز بوتاکس در اصلاح نواقص صورت و بدن

اکثر پزشکان و هم چنین بیماران فقط از اثرات مفید بوتاکس در یک سوم فوقانی صورت آگاهی دارند در حالی که می توان برای اصلاح بعضی نقص های قسمت های میانی و تحتانی صورت و بدن نیز از بوتاکس بهره جست. چند مورد خاص که تزریق بوتاکس در آن ها کمک کننده است را حضورتان بیان می کنم :

- گشاد بودن بیش از حد سوراخ بینی : تزریق 4-1 واحد بوتاکس در لبه بینی می تواند تا حد زیادی این مشکل نقص زیبایی را اصلاح کند.
- افتادگی نوک بینی : درافرادی که موقع صبحت کردن، خندیدن یا جمع کردن لب ها، نوک بینی شان به سمت پایین کشیده می شود تزریق بوتاکس در دیواره بین دو سوراخ بینی این نقص را برطرف می کند.
- چین نازولبیال : تزریق توکسین بوتولینوم در بالای چین دو طرف تا حدی باعث صاف شدن این چین می شود اما به دلیل عوارض احتمالی مثل افزایش فاصله لب تا بینی و صاف شدن ورمیلیون (لبه) لب فوقانی چندان مورد پسند نیست.
- لبخند لثه ای (گامی اسمایل) : افرادی که موقع خندیدن مقدار زیادی از لثه فوقانی شان دیده می شود. اکثر این افراد چین نازولبیال عمیقی دارند و در بعضی از آن ها به مرور زمان و با افزایش سن، یک خط افقی بین لب فوقانی و بینی ایجاد می شود. تزریق 2-1 واحد توکسین بوتولینوم درکنار بینی و محل شکاف نازوماگزیلاری می تواند این مشکل را تا حد زیادی برطرف کند.
- خطوط عمودی اطراف لب ها : درافراد مسن و سیگاری بیشتر دیده می شود. تزریق توکسین بوتولینوم در چند نقطه بالای ورمیلیون لب فوقانی و پایین ورمیلیون لب تحتانی مفید است.
- لبخند غیرقرینه : بعضی از افراد در موقع خندیدن لب فوقانی یا تحتانی شان در یک طرف بیشتر به سمت بیرون کشیده می شود که با تزریق توکسین بوتولینوم در محلی که عضله فعال تری دارد می توان این لبخند غیرقرینه را اصلاح کرد.
- خطوط ماریونت : خطوطی هستند که در دو طرف گوشه لب به طرف چانه کشیده می شوند. تزریق بوتاکس در یک نقطه در لبه فک در امتداد خط، این خطوط را از بین می برد.
- خطوط افقی و عمودی گردن : درافراد مسن خطوط گردن پیدا می شوند. توکسین بوتولینوم به صورت سطحی و در نقاط متعدد روی خطوط تزریق می شود.
- چین های ناحیه فوقانی سینه (دکولته) : بوتاکس در نقاط متعدد و به صورت سطحی در یک مثلث که قاعده آن بر روی استخوان ترقوه قرار می گیرد تزریق می شود و منجر به صاف شدن چین های این ناحیه می شود.

- تزریق میکروبوتاکس به شیوه مزوتراپی در زیر چشم برای خطوط سطحی زیر چشم مفید است. بوتاکس بر روی گونه های نیز تزریق می گردد و می تواند در کاهش سایز منافذ پوست و کاهش تولید چربی توسط پوست مفید باشد.
- گزارشاتی در مورد تأثیر تزریق میکروبوتاکس در درمان اسکار و کلوئید وجود دارد.
- کاهش سایز در افرادی که هیپرتروفی عضله ماستر داشته یا بزرگ شدن غدد پاراتیروئید دارند، با تزریق مکرر توکسین بوتولینوم امکان پذیر است.
- خانم هایی که به دنبال کاهش سایز ساق خود هستند بخوانند :
تزریق مقادیر زیاد بوتاکس در عضله گاستروکنیموس در کاهش اندازه این عضله و لاغر شدن ساق درخانم هایی که این عضله فعالیت زیادی دارد، مؤثر است.
- توکسین بوتولینوم دردرمان هایپرهیدروز (تعریق بیش از حد) در مناطق مختلف بدن مؤثر است. تعریق بیش از حد در ناحیه زیر بغل را می توان با تزریق بوتاکس مهار نمود و اثر دارو بین 12-9 ماه هم باقی می ماند. تزریق بوتاکس در کف دست و پا هم تا حد زیادی در کنترل هایپرهیدروز این این نواحی مؤثر است.
- به ندرت افرادی هستند که در نواحی خاصی از بدن مثل پشت یا قسمتی از صورت دچار تعریق بیش از حد هستند. در این افراد هم تزریق توکسین بوتولینوم در محل مشکلشان مفید است.


آدرس مطب : اصفهان، خیابان بزرگمهر اول هشت بهشت غربی، مجتمع فدک، واحد 401
تلفن : 32665291 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیاپلیکیشن دکترسهیلاطاهریوبسایت کلینیک یاسخدمات مطبگالریلیست موضوعی مقالاتلیپوماتیکهایفوتراپیپیوند موفیلرهامزوتراپیمراقبت های پوستمراقبت های موسیگار و عوارض پوستیزگیل تناسلی و درمانبیماری های منتقله جنسیهمه چیز درباره رنگ موواریس و درمانکاربرد های بوتاکسدرماپندانستنیهای کوتاه اما مفیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانخدمات ویژهلیزرها